top of page

Sat, Jul 27

|

Tiyatro Medresesi

Çağdaş Dans Olgusu ve Beden Farkındalığı Atölyesi

Yaşamda farklı doygunlukları olan bizlerin ilişkileri içerisinde giderek azalan ilişki kendi bedeni ile olan ilişkisi ve bunu geliştirmek, yaşamımıza her zaman eşlik eden bedenimizle farklı bir dil öğrenmek için atölye herkesi harekete çağırıyor ve herkesin özgürce dans edebileceğini vurguluyor...

Çağdaş Dans Olgusu ve Beden Farkındalığı Atölyesi
Çağdaş Dans Olgusu ve Beden Farkındalığı Atölyesi

Saat ve Yer

Jul 27, 2019, 12:00 AM – Jul 30, 2019, 1:00 PM

Tiyatro Medresesi, Unnamed Road, Şirince Mahallesi, 35920 Selçuk/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

İçerik;

Hareket Tekniği

* Beden- ağırlık merkezinin doğru kullanımı

* Hareket/ beden koordinasyonu

* Nefes Çalışmaları

* Dinamik- Ritim ve bedenin uyumu

* Mekan-zaman-beden Çalışmaları,

* Enerjiyi dönüştürme,

* Farkındalık/ Harekette akışkanlık

* Postür/ doğru duruş çalışması

* Beden ifadelerinin kuvvetlenmesi

Çağdaş Dans olgusunun temelindeki doğaçlama çalışmalarını destekleyecek ısınma, esneme ve uzama eylemlerini içeren hareket teknikleri ile bedeninizi ve kendinizi keşfedecek, artık rahat kullanmayı öğrendiğiniz yeni beden dilinizle anlatımlarınızı geliştirebileceksiniz.

HEDEFLENEN SONUÇ:

Bu atölyelerdeki çalışmalar süresince, katılan bireyler beden farkındalığı kazandığı gibi içsel farkındalık , algı gelişimi ve esnekliğine de sahip olacaktır.

Bedenini üç boyutlu hissedebilme, ruh-beden-zihin buluşmasını temel alan atölye bedenin sınırlarını zorlayacak ayrıca estetik bir yaratım içerisine de dahil olacaktır. Yaşamda farklı doygunlukları olan çağdaş insanın ilişkileri içerisinde giderek azalan ilişki kendi bedeni ile olan ilişkisi ve bunu geliştirmek, yaşamımıza her zaman eşlik eden bedenimizle farklı bir dil öğrenmek için Çağdaş Dans Atölyesi herkesi harekete çağırıyor ve herkesin özgürce dans edebileceğini vurguluyor ..

Zıplayarak , dönerek,coşarak, özgürce dans ederek !

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page